Dnia pierwszego września

Przed chwilą życzyliśmy sobie cudownych wakacji, pamiętamy to dobrze. Życzenia nie przebrzmiały jeszcze do końca, a tu znowu się zaczyna szkoła, która znowu będzie odmieniana przez wszystkie przypadki. Pierwszy dzień września przypominał słońcem o mijającej labie, ale kolejne dni nie bawiły się już w żadne sentymenty i mówiły przez deszcz i wiatr: siedzieć w domu, uczyć się, albo przynajmniej myśleć o nauce, bo ciemno, ponuro, pada, a przynajmniej zanosi się na deszcz.
Wróćmy jednak do dnia, kiedy słońce jeszcze rządziło, w głowie szumiały wakacyjne wspomnienia, a opalenizna nie podejrzewała, że już wkrótce zacznie znikać, że wkrótce ją zastąpi intelektualna bladość.
Godzina 9.00, to tradycyjny czas spotkania. Wszyscy (prawie) się zebrali. Rzut oka na bliższych i dalszych znajomych, tych widzianych ostatnio i niewidzianych dawno.
Głos pani dyrektor Marioli Jaworskiej przeciął wszelkie spekulacje - zaczęło się - łagodnie, bo inaczej być nie mogło.
Życzenia dla wszystkich zebranych, szczególnie ciepłe słowa skierowane do maturzystów i pierwszych klas. Z równie ciepłymi słowami zwrócili się do zebranych pan starosta powiatu szczycieńskiego, Jarosław Matłach, oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Stasiłojć.
Szczególnie ciepło zrobiło się po informacji przekazanej przez panią dyrektor, że uczennica naszej szkoły, Kaja Wasilewska wygrała Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy poezję". Brawa i gratulacje.Mam nadzieję, że opowie nam wszystkim, jak tego dokonała.
W chwilę potem wszystkie głowy skierowały się w stronę grona, gdyż pojawiła się świeża krew dydaktyczna w postaci pani Kamili Kuczery, absolwentki naszej szkoły, nauczycielki wychowania fizycznego, która zadba o naszą kondycję. O ducha zatroszczy się ksiądz Zdzisław Muszyński, a o bezpieczeństwo troszcyć się będzie, w zastępstwie za panią Lucynę Majewską, pan Wiesław Załubski. Życzymy sukcesów.
Na sali tymczasem dokonywał się ostatni akt uroczystości - ślubowanie pierwszoklasistów. Życzymy wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim tego, abyście stali się częścią naszej szkoły i jej tradycji. Trzymamy kciuki i czekamy... na wakacje.

GaPa