Wizyta na Litwie

W dniach 16 i 17 września 2005 r. pod przewodnictwem Wicestarosty Szczycieńskiego Wiesława Szubki i Dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 Piotra Karczewskiego na Litwie przebywała z roboczą wizytą delegacja Powiatu Szczycieńskiego.
Członkowie delegacji bardzo serdecznie zostali przyjęci przez Panią Teresę Paramonową - Wicemera Samorządu Rejonu Wileńskiego i Panią Danutę Rałowiec - dyrektora polskiej szkoły podstawowej w Rzeszy w Rejonie Wileńskim.
W trakcie spotkania opracowany został plan współpracy między Gimnazjum Sportowym przy Zespole Szkół Nr 3 i polską szkołą podstawową w Rzeszy. Przygotowane zostało także porozumienie pomiędzy Powiatem Szczycieńskim i Samorządem Rejonu Wileńskiego w sprawie ustanowienia i rozwijania współpracy między innymi w zakresie sportu i turystyki, wymiany dzieci i młodzieży, pomocy charytatywnej, kultury, gospodarki.

Aby powiększyć fotografię, kliknij na niej.