Drzwi szeroko otwarte

Sobota nie musi oznaczać porannej wegetacji w łóżku. Ostatnia sobota dała możliwości pokonania otwartych drzwi naszej szkoły i wzięcia udziału w dniach otwartych. Kolorowe balony przy wejściu odciążyły, mamy nadzieję, napięcie związane z przekroczeniem gościnnych progów. Na osłodę mała przekąska (ciasta przygotowali uczniowie), kawa, herbatka i zapraszamy do hali sportowej. Tam pani dyrektor Mariola Jaworska przedstawiła propozycję edukacji, jaką możemy zaoferować przyszłym koleżankom i kolegom. Głos dyrekcji został wzmocniony przez Dominikę Tokarską i Kubę Zembrzuskiego, a ofertę gimnazjum przedstawiły Asia Tokarska i Julia Hausman. Oprawę artystyczną zapewnili laureaci szkolnego "Mam Talent". Ale to był dopiero początek. Nauczyciele przygotowali dla gości specjalne lekcje. Były pokazy chemiczne, fizyczne, zajęcia z dramy, matematyki, pierwszej pomocy, quiz z języka polskiego. Wszyscy mogli poczuć się bezpiecznie, ponieważ przygotowano pokazy udzielania pierwszej pomocy. Przepraszam, że nie wymieniam zaangażowanych w organizację, bo wysiłek dotyczył właściwie wszystkich.
Po co to wszystko? Proste - głęboko wierzymy, że wiedza przekazywana jest w naszej w szkole w nowoczesny i ciekawy sposób, że jest świetną propozycją dla tych, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty i skończyć w przyszłości wymarzone studia. Zapraszamy do naszej szkoły, abyśmy mogli razem budować tradycję Sobiecha.