Ten czas

Drodzy maturzyści! Nadszedł czas. Ten czas. Pora odrzucić wszystkie pozory niedojrzałości i wziąć się za bary z dorosłością. Jesteście już dojrzali, a przed Wami drobiazg - egzamin dojrzałości. Niezły drobiazg, czekaliście na to trzy lata, aż do piątku. Przypomnę króciutko jak to było: gala na hali sportowej, poczet, hymn, przemówienia, jednak wszystko było inaczej, bo po raz ostatni. 161 osób dotarło do finału. Pani dyrektor Mariola Jaworska życzyła powodzenia i podsumowała 3 lata, które już za wami. Na pierwszej linii znaleźli się Ci, którzy finiszowali w mistrzowskiej formie. Ponad 60 osób zasłużyło na nagrody za naukę, działalność społeczną i sport. Serdeczne gratulacje. Potem nagrody dostali przedstawiciele uczniowskiej awangardy. To Ci, którzy w opinii Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego zasłużyli na wyjątkowe wyróżnienia - statuetki Talentów Sobieskiego. Oto oni. W kategorii NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH nagrodę otrzymała Magdalena Ossowska z klasy IIIe, NAJLEPSZYM SPORTOWCEM/SPORTSMENKˇ SZKOŁY zostali Matylda Kowalczyk z IIId i Artur Piórkowski z IIIa. W kategorii WIELKI OBECNY bezkonkurencyjna była Kasia Bogucka z IIIc , która w ciągu trzech lat opuściła 7 godzin (oczywiście usprawiedliwionych). ARTYSTYCZNYMI DUSZAMI zostali: Natalia Pławska z IIIf i Kuba Kusior z tej samej klasy. W kategorii DZIAŁALNOśĆ SPOŁECZNA uznanie zdobyła Asia Dziczek z III b, a OSOBOWOśCIˇ SZKOŁY zasłużenie został człowiek - orkiestra od wszelkich zadań czyli Hubert Mikosza z IIId. Nagrody otrzymały też drużyny sportowe.
Nadszedł czas na wręczenie kolejnego, bardzo prestiżowego wyróżnienia - Nagrody im. Stanisława Żenczykowskiego dla najlepszego absolwenta naszego liceum. Nagrody tym cenniejszej, że przyznawanej na drodze głosowania przez wszystkich absolwentów. W tym roku laur ten otrzymała Milena Skumiał. Serdeczne gratulacje dla Mileny i podziękowanie dla fundatorów nagrody za stworzenie ważnego elementu naszej szkolnej tradycji.

Nadchodzi czas zmagań, które zamkną za Wami ten etap i otworzą kolejne drzwi edukacji i życia. Na każdym etapie wiedzcie, trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.