II Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej

17 kwietnia 2015r. w sali konferencyjnej naszej szkoły odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej pod patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Starosty Szczycieńskiego. Wzięło w nim udział 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, w tym 5 reprezentantów naszego liceum, których opiekunem była pani Alicja Kasprowicz. Zadaniem każdego z nich było rozwiązanie testu składającego się z 36 pytań, obejmujących zagadnienia związane z prawami konsumenta, organizacjami je chroniącymi, a także usługami turystycznymi oraz kredytem konsumenckim.

Po krótkiej przerwie na sprawdzenie prac poznaliśmy wyniki zmagań. Z zadaniami najlepiej poradził sobie uczeń klasy 1d -Artur Krasowski - tym samym zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu. Sprawa pozostałych miejsc na podium musiała zostać rozstrzygnięta na drodze dogrywki, na podstawie której III miejsce zajęła Karolina Woźniak z klasy 1a.

Laureaci rywalizacji zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez organizatorów. Nad pomyślnym przebiegiem całego konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta - Pani Katarzyny Kostiuk.

Artur Krasowski kl. Id