Dzień Przedsiębiorczości

25 marca 2015r. młodzież naszej szkoły, już po raz jedenasty, brała udział w projekcie zwanym Dniem Przedsiębiorczości. Honorowym patronem tej akcji jest prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski.

Uczniowie poznali kulisy i charakter pracy w wybranej przez siebie instytucji w Olsztynie lub w Szczytnie. Przez jeden dzień mogli poczuć się jak pracownicy: NBP, Sądu Okręgowego, Komendy Policji, TVP, "Gazety Olsztyńskiej", szpitala, radia, Starostwa Powiatowego, straży pożarnej, apteki, nadleśnictwa, gabinetu weterynaryjnego i salonu kosmetycznego. Oprócz tego, że poznali różne zawody oraz ich specjalizacje, przekonali się o tym, że ważna jest dobra współpraca z innymi ludźmi. Ponadto nasza młodzież zauważyła i zrozumiała związek między wykształceniem a karierą zawodową, zdobyła wiedzę na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danego zawodu.
Dzień Przedsiębiorczości dla wielu uczestników tego projektu był wspaniałym wydarzeniem, np. uczniowie zwiedzający redakcję "Gazety Olsztyńskiej" mieli okazję udzielić wywiadu o swoich planach zawodowych, który ukazał się na łamach prasy. Oprócz tego jedna z uczennic zaprezentowała swój talent wokalny, biorąc udział w nagraniu, dostępnym na YouTube.
Uczniowie wyszli z praktyk szczęśliwi, a jednocześnie smutni. Dla nich ten dzień trwał zbyt krótko. W drodze powrotnej licealiści wymieniali spostrzeżenia. Niektórzy doznali olśnienia i w końcu wiedzą, jaki zawód chcą wykonywać w przyszłości, a to wszystko dzięki wspaniałej oraz przedsiębiorczej Pani Alicji Kasprowicz, która zorganizowała wspomniane praktyki. Opisany dzień był dniem pełnym wrażeń.

Natalia Jackiewicz kl. I D