Wycieczka do szczycieńskiej stacji uzdatniania wody

W związku ze Światowym Dniem Wody, który obchodzony był 22 marca, klasa III E wraz z Paniami Karoliną Myślak i Bogusławą Pietrzak odwiedziła szczycieńską stację uzdatniania wody, znajdującą się na Lipowej Górze Wschodniej. Mimo niesprzyjającej aury uczniowie dotarli na miejsce i zwiedzili obiekt. Towarzyszył im pracownik stacji, który w przystępny i ciekawy sposób przybliżył tajniki wydobywania oraz uzdatniania wody. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć skomplikowaną aparaturę zarządzającą całą stacją - można było obejrzeć z bliska komputery sterujące dystrybucją wody oraz zajrzeć do jednej z kilku pomp, będących częścią obiektu. Dowiedzieli się też, dlaczego czasami ciecz z kranu przybiera brunatny kolor oraz gdzie zabraknie wody w pierwszej kolejności w razie awarii. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi pracownika stacji uzdatniania wody. Teraz już nikt z uczestników wycieczki nie może mieć wątpliwości, że z jego kranu płynie czysta woda.

Aleksandra Stasiłojć,
Magdalena Ossowska