Mamy talent

To był piękny koniec tygodnia. Przekonał się o tym każdy, kto przybył do naszej hali sportowej, która na chwilę przestała być aż tak sportową. Pot wylewali na niej artyści. Tak, artyści, nie zawaham się użyć tego słowa. Przywitali ich prowadzący: Dominika Tokarska i Kuba Zembrzuski i przedstawili ojcowsko życzliwe, jak miało się okazać, jury w składzie: przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Stasiłojć oraz niezapomniany duet, który tylko potwierdził klasę i formę, czyli wicedyrektor Sławomir Majewski i ksiądz Krzysztof Bucik.

A przecież wszystko zaczęło się znacznie wcześniej. Rzućcie okiem na korytarze naszej szkoły. Są tam prace tych, którzy mają to "coś". Coś im każe inaczej patrzeć na świat, skłania do sięgnięcia po ołówek, farby, aparat fotograficzny. Oto oni. Rysunki wystawiły: Zosia Chmielewska, Kamila Rucińska, Iga Dunajska, Kasia Gumkowska, Ania Leniart, Zuzia Nowak. Zdjęcia stworzyły: Weronika Małecka, Maja Brumer, Karolina Kozłowska, Julia Hausman, Wiktoria Loch. Spójrzcie uważnie - te dziewczyny naprawdę mają talent. Z drugiej jednak strony: panowie, gdzie jesteście i dlaczego tak się chowacie ze swoimi talentami? Spotkamy się w przyszłym roku?

Wróćmy na salę, bo już gra muzyka. Najpierw Magda Kusior. I klasa gimnazjum i taki głos...Kacper Sęk - wokalista, pianista, wirtuoz gitary. Jak on opowiedział historię w piosence...Potem trzy rude dały ognia. Oto one: Liwia Czajka, Ola Lichnerowicz i Marta Puchniak. Artur Królikowski z III sa. Chłopie - zagrałeś jakbyś miał 40 lat doświadczenia. Brak słów, pięknie. A potem na scenę wybiegły: Iga Dunajska z I sa i gościnnie Łucja Staniek z gimnazjum nr 1. Na sali było ciemno, ale wszystko zaczęło się żarzyć od tej dawki energii i entuzjazmu, a przy okazji świetnego zgrania i techniki tańca. Myślałem, że przygaśnie, ale na scenę wkroczył Michał Kowalczyk i pojechał na gitarze z niedozwoloną szybkością.Teraz chwila oddechu i bałkańskiej nostalgii za sprawą Karoliny Larenty i Oli Szmigiel. Ślicznie. Kolejny kawałek to test znajomości języków obcych w wykonaniu Agaty i Agnieszki Mirkowicz. Młodsza z sióstr ma 13 lat. Dogadały się świetnie. A na scenie pojawiła się niewiasta z głosem jak dzwon, czyli Natalia Jackiewicz. Wykonanie imponujące. No i Dziku- bez jego luzu i poczucia humoru ani rusz. No i ten tytuł - "Ostatnia blacha makowca". Energia i pozytywny luz w czystej postaci. Ale, ale - słuchać skrzypce - Miiiiichalina Pietrzak. Każdy, kto ma czasami wątpliwości czy ten instrument jest wystarczająco współczesny , powinien tego posłuchać. Michaśka - masz duże grono oddanych wielbicieli. Wielbicielki na pewno oszalały przy następnym kawałku chłopaków z Double Spleen, a więc Bodzia, Majkela, Jacksona (przypadkowa zbitka),Czitosa, Mateusza i Pełki. Miało być złe dotknięcie, ale wyszło rockowo i świetnie , co potwierdziły potem wyniki głosowania. A na koniec wyszła kobieta, która połknęła żyletki i popiła procentami. Prawdziwy fenomen - nie potrafiła normalnie mówić, ale śpiewać - cudnie. Natalia Pławska - optymizm, uśmiech i bluesowa chrypa. Natalia - Twój głos nigdy już nie będzie tak czarny.

No i koniec. A właściwie początek głosowania . A na scenie gościnnie zespół Contrast. Ludzie z różnych szkół i miejscowości, dawka świetnej energii, zgrana kapela, świetna wokalistka. Bardzo dziękujemy.

Czas na ogłoszenie wyników. W dziedzinie fotografii uznanie jury zdobyła Weronika Małecka, a wyróżnienia Wiktoria Loch i Maja Brumer. Najpiękniej rysowała Kamila Rucińska, a wyróżniono Anię Leniart i Zosię Chmielewską. Wśród biorących udział w konkursie I miejsce przyznano Natalii Jackiewicz, II miejsce zajął Double Spleen, a III Artur Królikowski. Wyróżnienia dla Igi Dunajskiej i Łucji Staniek, Liwii Czajki, Oli Lichnerowicz i Marty Puchniak oraz sióstr Mirkowicz. W głosowaniu uczniów nagroda dla Double spleen, nauczyciele zaś głosowali na Natalię Pławską. Tyle suche wyniki, które kompletnie nie oddają temperatury występów. Piszący te słowa, pozbawiony talentu wykonawców, tylko im zazdrościł.

Światła gasną, ale zostaje ta dawka pozytywnej energii, która każe nam podziwiać utalentowanych z naszej szkoły i każe się spotkać w przyszłym roku, o tej samej porze, a więc dziękujemy wszystkim i do zobaczenia.

Skoro jesteśmy przy podziękowaniach: wielki dzięki dla pana Janusza Zakrzewskiego i jego Mobilnej Sceny za profesjonalizm, zaangażowanie, udostępnienie doskonałego sprzętu i pozytywną energię.

Wielkie podziękowania dla firmy Kaufland Szczytno za pomoc materialną w organizacji naszego przedsięwzięcia. Wypada tylko podkreślić, że firma Kaufland pomaga nam już cyklicznie i bardzo sobie tę pomoc cenimy. Dzięki za wszystkich zaangażowanych w imprezę, która zwieńczyła tradycyjne Dni Sobieskiego w naszej szkole.