Lekcja z niemiecką literaturą

19 marca 2015 r. grupa uczniów miała przyjemność wziąć udział w specjalnej lekcji z doktorem Tomaszem Żurawlewem, wykładowcą germanistyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Lekcja przypominała wykład z literatury niemieckiej. Jej przedmiotem była ballada Johanna Wolfganga von Goethego pt. "Der Erlkönig" ("Król Olch") oraz jej polski przekład autorstwa Wisławy Szymborskiej. Uczniowie zagłębili się w baśniowy świat ballady interpretując ją, układając plan wydarzeń oraz tworząc charakterystykę bohaterów, wszystko oczywiście w języku niemieckim. Dzięki tej lekcji uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci filologii germańskiej. Wykładowca zaprezentował film stworzony przez jego podopiecznych z koła germanistycznego, by zachęcić do studiowania tego kierunku oraz wiązania swojego życia z językiem niemieckim.

Joanna Dziczek