Akademia poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony 1 marca, to święto, które przywraca narodowi polskiemu utraconą tożsamość. Nasza szkoła włączyła się w obchody tej uroczystości, organizując 27 lutego 2015 r. apel poświęcony niezłomnym. Uczniowie w żołnierskich mundurach zaprezentowali swoje umiejętności recytacji, śpiewu i aktorstwa. Chcieli przybliżyć kolegom i koleżankom losy ludzi gotowych poświęcić życie dla niepodległości Polski. Szczególne miejsce pośród przedstawionych niezłomnych zajęli : rotmistrz Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. „ Inka”. Całość wystąpienia wzbogaciła prezentacja multimedialna. Podczas apelu dominował nastrój zadumy i refleksji. Na zakończenie Natalia Pławska zaśpiewała piosenkę „ Biały krzyż”, której wykonanie wycisnęło niejedną łzę w oku. Krzysztof Klenczon skomponował ją dla swojego ojca, również żołnierza wyklętego. Nauczyciel historii, pani Elżbieta Weichhaus - Kończyk, która przygotowała wraz z uczniami tę uroczystość, mówi, że ważne jest , by młodzież sięgała do takich wzorców i pamiętała, bo naród, który traci pamięć, umiera.
W akademii wystąpili:
Szymon Abramczyk - prowadzący, śpiew