Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas, z którym wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, widowiska wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, które przenoszą nas w odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

Już po razy kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Magdaleny Zyśk i Ireny Dobryłko przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Tegoroczna inscenizacja miała nietypową formę. Poza ukazaniem tradycyjnych wydarzeń betlejemskiej nocy, w których nie zabrakło przebudzenia pasterzy, spisku Heroda i walki aniołów z mocami zła, wprowadzono elementy współczesnej techniki a trzej Mędrcy ze Wschodu dali nam kilka rad na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie wykazali się znakomitą grą aktorską. Przedstawienie wzbogaciły kolędy i pastorałki, dekoracja oraz rekwizyty przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Mariola Jaworska, która podziękowała twórcom widowiska oraz złożyła życzenia całej społeczności szkolnej z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W jasełkach wystąpili: Strażnicy dobrej nowiny - Archaniołowie: Małgorzata Koper, Natalia Jackiewicz oraz Martyna Osiewska;
Trzej królowie - przeciwnicy palenia, wielbiciele walk wschodu: Przemysław Domalewski, Paweł Tymczyk i Bartłomiej Jaskulski;

Władca księstwa ciemności - Lucyfer: Szymon Abramczyk

Diabeł Boruta: Karol Kuszpa

Diabeł szpieg, marzący o szybkiej karierze u boku Lucyfera, osadzony na tronie przez moce piekielne jako król Herod: Paweł Burdyński

Żołnierze Heroda - wierni dresiarze: Jakub Zembrzuski i Robert Karcz

Poczciwi, mający problemy z podatkami, pastuszkowie: Łucja Rosińska, Martyna Pietruczuk

Przetrzymywany w zamku Heroda, znający biblijne proroctwa, Mędrzec: Piotr Świder

Anioł: Dominik Skiba

Prowadzący: Sara Jóźwiak oraz Marta Szafrańska

Wokalistki: Karolina Larenta, Magdalena Kusior oraz Aleksandra Lichnerowicz,

Akompaniament: Szymon Kusior

Dekoracje: Monika Bondaruk, Zuzanna Przewodowska, Marta Jagiełło, Aleksandra Bojarska.