Uczniowie z III klasy gimnazjum sportowego wicemistrzami Warmii i Mazur w Turnieju Przedsiębiorczości Praxis

Dawid Przybylski, Tomasz Cichocki i Mikołaj Szlachetka zajęli II miejsce w Turnieju Przedsiębiorczości Praxis.

Do turnieju zgłosiło się 120 zespołów - w sumie 360 uczniów. W finale 9 grudnia spotkało się juz tylko 10 drużyn - 5 ze szkól gimnazjalnych i 5 ze szkól ponadgimnazjalnych. Uczniowie założyli własne firmy w branży spożywczej i rywalizowali z pozostałymi zespołami o najlepsze wyniki biznesowe, wykorzystując innowacyjne, internetowe symulacje biznesowe, odzwierciedlające rzeczywistość biznesową w wirtualnym środowisku. Finałowe zmagania trwały prawie 5 godzin. O godz. 1700 w Muzeum Warmii i Mazur odbyła się Finałowa Gala Turnieju Przedsiębiorczości, na której spotkali się najlepsi uczestnicy rozgrywek, sponsorzy nagród, organizatorzy oraz zaproszeni goście. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i dyplomy.
Gratulujemy naszym uczniom, ogromnego sukcesu. Trzeba dodać, że gimnazjaliści prowadzili przez 59 rund. To ostatnia decyzja dała im II miejsce wśród szkół gimnazjalnych.

Opiekun zespołu Alicja Kasprowicz