Król przyjechał i co z tego wynikło, czyli Święto Edukacji Narodowej.

Może powinno przypadać na wiosnę? Wiosenna aura z pewnością rzuciłaby cień optymizmu na to szarobure coś, co stanowi o pogodzie w połowie października. Nie ma jednak co narzekać na pogodę, szczególnie w tym roku.
Ale wróćmy do króla, który przybył. Stawił się w sali, w której zasiedli główni aktorzy: pani dyrektor Mariola Jaworska oraz zaproszeni goście - starosta powiatu szczycieńskiego pan Jarosław Matłach, przewodniczący Rady Rodziców pan Zbigniew Stasiłojć oraz szacowni emeryci i pracownicy szkoły.
Życzenia wygłoszone z okazji tego dnia mówiły oczywiście o wyzwaniach, trudach, oczekiwaniach, ale i nadziejach.
Pani dyrektor Mariola Jaworska przystąpiła do wręczenia nagród dyrektora szkoły. Zanim to nastąpiło, przedstawiła laureatów innych, bardzo ważnych wydarzeń. Pani Anna Ciszewska otrzymała w dowód zasług dla pracy na polu światy najważniejsze odznaczenie resortowe - Medal Komisji Edukacji Narodowej, a pani Alicja Kasprowicz Nagrodę Starosty. Jesteśmy dumni, prosimy o więcej.
Następnie zaprezentowali się kolejni wyróżnieni - zarówno nauczyciele jak i pracownicy administracji i obsługi. Były kwiaty, gratulacje, życzenia, szerokie uśmiechy nagrodzonych oraz wspólne zdjęcie.
Żeby nie zagęszczać tej świątecznej atmosfery, reszta potoczyła się w konwencji kabaretu. Król, który przybył wraz ze świtą z pola wiktorii wiedeńskiej, mógł przyjrzeć się szkole swego imienia. Był świadkiem brawurowej lekcji języka polskiego, w której wystąpili Olek Piórkowski i Bartek Boboryko, uczestniczył w wywiadówce - główne role odegrali Laura Klemczak i Rafał Wieczyński. Cennych uwag, dotyczących metod odróżniania nauczyciela od ucznia, dostarczyli Dominik Skiba i Marysia Chmielińska. Lekcję z niesfornymi uczniakami prowadziła Martika Kisiel, a w ławkach zasiedli Asia Tokarska, Julka Gawrońska, Kacper Michalak i Robert Karcz. Aurą dostojeństwa był otoczony Przemek Domalewski, grający króla Jana III Sobieskiego. Towarzyszyła mu Weronika Małecka. Dwór tworzyli: Ada Ropiak, Natalia Szczepanek, Maciek Woźniak, Szymon Bogucki, Wojtek Piórkowski, Szymon Abramczyk. Całość prowadzili Dominika Tokarska i Patryk Mikołajewski.
Zostało najważniejsze. Pragniemy złożyć życzenia satysfakcji z wykonywanego zawodu, radości z codziennych powrotów do pracy, świadomości, że kolejne generacje spragnionych wiedzy uczniów radzą sobie na uczelniach i w życiu.
Dziękujemy Wam nauczyciele, wychowawcy i wszyscy Ci, dzięki którym szkoła jest miejscem, o którym się pamięta i do którego się wraca.