Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2014 roku, tj. w piątek odbył się w szkole projekt pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych. W salach nr 2 i nr 4 nauczyciele rozwiesili plakaty dotyczące krajów niemiecko- i anglojęzycznych w następujących kategoriach: geografia, literatura, muzyka, znane osobistości, potrawy, święta, zabytki i quiz – wiedza ogólna.
Uczniowie, zgodnie z założeniem projektu, podążali od stanowiska do stanowiska metodą stacji i realizowali kolejne zadania. Za prawidłowo udzielone odpowiedzi otrzymywali pieczątki na kuponie konkursowym. Wypełnione kupony wrzucali do urny, z której później nauczyciele w obecności uczniów wylosowali zwycięzców. Piętnastu uczniów otrzymało nagrody rzeczowe. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczniów. Nauczyciele obiecują zorganizować w przyszłym roku szkolnym druga edycję Europejskiego Dnia Języków Obcych ;-).