Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

A miało być zupełnie inaczej... Przynajmniej z pogodą - przecież miała zlać deszczem koniec wakacji i płaczem przywitać Nowy Rok Szkolny 2014/2015. Nic takiego się jednak nie stało i o godzinie 9.00 stawiliśmy się karnie w naszej hali. Pani dyrektor Mariola Jaworska przywitała wszystkich zebranych, przybliżyła sylwetkę naszego patrona czyli Jana III Sobieskiego, a następnie zwróciła się do tych, którzy znaleźli się w sytuacji szczególnej i przekroczyli progi naszej szkoły, aby już niedługo budować atmosferę i tradycję naszego Sobiecha - do uczniów klas pierwszych. Cztery licealne klasy pierwsze pełne tęgich głów gotowych przyswajać wiedzę oraz klasę gimnazjalną, która z pewnością zadziwi wszystkich sukcesami sportowymi. Serdeczne życzenia złożyli również pani wicestarosta Sylwia Jaskulska oraz przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Stasiłojć, który wykazał się po raz kolejny entuzjazmem i życzliwością dla uczniów.

Hubert Mikosza, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wygłosił zdanie, które miało nas pocieszyć: "Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia". Rozumiemy jego sens, dziękujemy za życzenia, ale już czekamy na następne wakacje.

Szczególne życzenia od pani dyrektor, grona pedagogicznego i wszystkich zebranych otrzymał mistrz Konrad Bukowiecki - w lipcu 2014 roku został w Eugene mistrzem świata juniorów w pchnięciu kulą, a w sierpniu tego roku zdobył złoto igrzysk olimpijskich młodzieży. Dostaliśmy cenną wskazówkę kogo nie zaczepiać na korytarzu. A tak serio - jesteśmy dumni i życzymy wielu sukcesów. Figurka Sobiecha poszła w godne i silne ręce.

A teraz do pracy. Pierwszakom życzymy szybkiej aklimatyzacji i odkrycia, że dokonali świetnego wyboru szkoły, drugim klasom tego, żeby nie popadli w rutynę i zgłębiali wiedzę, a maturzystom - dobrze wiecie czego Wam życzymy - dzikiej radości ze świetnie zdanej matury.