Projekt edukacyjny "Kościoły różnych wyznań w naszym mieście"

Dnia 2.06.2014 r. uczniowie klasy II F wraz z opiekunem p. Wojciechem Gramowskim wzięli udział w zajęciach terenowych pt. "Kościoły różnych wyznań w naszym mieście". Projekt edukacyjny zajęć został zrealizowany w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.
W czasie naszej wędrówki po Szczytnie odwiedziliśmy takie obiekty sakralne jak: Kościół rzymsko - katolicki pod wezwaniem W.N.M.P, Kościół ewangelicko - augsburski, Kościół Chrześcijan Baptystów oraz Zbór "Betel"- Kościół Zielonoświątkowy. Z ich historią, a także działaniem zaznajomili nas przedstawiciele danych wyznań. Przygotowali oni informacje w różnej formie. Były pogadanki, anegdoty, pokaz slajdów a także mini koncert organowy. Mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska tego co znajduje się w świątyniach. Najciekawsze elementy architektoniczne, wystrój, przedmioty kult religijnego. Z naszej strony oczywiście nie zabrakło pytań. Na wszystkie otrzymaliśmy wyjaśnienia i wszystkie pytania były potraktowane w sposób bardzo wyrozumiały. Spotkania przebiegły w przyjaznej, a czasami nawet zabawnej atmosferze. W czasie spotkań otrzymaliśmy pamiątki, dzięki którym możemy bliżej zapoznać się z danym kościołem. Z zajęć wszyscy powrócili z miłymi wspomnieniami. Projekt nie tylko pozwolił na zdobycie nowej, cennej wiedzy, którą będziemy mogli wykorzystać w przyszłości, ale też pomógł w budowaniu tolerancji wobec innych, jak dotąd nie do końca znanych uczniom wyznań.

Karolina Lemańska
Natalia Pławska