Dzień Zwycięstwa

Dnia 8. maja 2005 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 60-lecia zakończenia II wojny światowej.
Przygotowania, pod kierownictwem p. Ireny Dobryłko i p. Lucyny Majewskiej trwały kilka tygodni. Przedstawione zostały utwory poetyckie K.I. Gałczyńskiego, A. Słonimskiego, W. Broniewskiego, T. Kubiaka, K.K. Baczyńskiego oraz inscenizacja opowiadania "Cztery świece" w wykonaniu uczennic klas pierwszych. Wiersze przeplecione zostały partiami narracyjnymi zawierającymi rys historyczny zdarzeń. Całość, zgodnie z tradycją, uświetnił występ naszego szkolnego chóru pod opieką p. Sylwii Barnowskiej.
Uroczystość odbyła się na dziedzińcu zamkowym w Szczytnie i chociaż aura nie była zbyt sprzyjająca, zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występujących artystów.