Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w klasach III Liceum Ogólnokształcącego

To prawda. To już koniec, ale i początek. Pożegnanie klas trzecich. Na początek kilka oczywistych pytań: kiedy to minęło? Przecież dopiero zaczynaliśmy? Jak to się stało? Choć bądźmy szczerzy - nie brakowało wypowiedzianych z ulgą: nareszcie zaczyna się dorosłe życie...
Na sali gimnastycznej pełna gala. Na stołach piętrzyły się stosy nagród i teczki ze świadectwami. W oczach niedowierzenie, ale i łzy, które tu i ówdzie się zakręciły. Ostatecznie to ostatnie spotkanie po trzech latach.

Przed wyjściem każdy z absolwentów otrzymał karteczki z nazwiskami. Były to nazwiska kandydatów do nagrody Stanisława Żenczykowskiego. Tym razem przedstawicielem fundatora był Zbigniew Sawicki. Pani dyrektor przedstawiła sylwetkę społecznika, który jest patronem tego wyróżnienia.

Życzenia absolwentom złożył Hubert Mikosza, przewodniczący samorządu uczniowskiego. Obok rad dotyczących przyszłej drogi życiowej, znalazła się tu przyjęta z najwyższym uznaniem, że ,"jeżeli życie przynosi wam cytryny, to zróbcie z nich lemoniadę. "Trudno się pod tym nie podpisać. Potem wystąpiła parada nagrodzonych - to ci najlepsi, a było ich naprawdę wielu. Otrzymali nagrody i świadectwa od dyrekcji szkoły.

Po kilku minutach ogłoszono wyniki. Wypada tylko dodać, że nagroda ta jest wyjątkowo cenna, ponieważ jest wyrazem uznania wszystkich absolwentów (i wyróżnia się sporą sumą wyrażoną w złotych polskich). Maria Kaliszewska, absolwentka klasy 3f, jak sama wyznała po uroczystości, wzniosłą się nad ziemię podczas jej wręczania. Oczywiście to nie koniec miłych chwil. Absolwenci dowiedzieli się o nowej, ustanowionej przez Radę Pedagogiczną naszej szkoły nagrodzie: o Talentach "Sobieskiego" dla uczniów, którzy wyróżnili się nienaganną postawą, aktywną działalnością społeczną i artystyczną na rzecz szkoły.
Najlepszą z Najlepszych została Jolanta Sikorska z klasy 3d ze średnią ocen 5,86 (wstrząsające i niewiarygodne).
Najlepsi sportowcy to Jakub Badysiak z 3a, zwycięzca wielu konkursów w ratownictwie wodnym, zwycięzca plebiscytu "Kurka Mazurskiego", muzyk grający na perkusji.
Druga z wyróżnionych to Karolina Jakubowska z 3d, multimedalistka mistrzostw województwa i Polski w wieloboju lekkoatletycznym.
Kolejne wyróżnienie to Wielki Obecny, nagroda za najwyższą frekwencję. Trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie żeby na nią zasłużyć. Dokonała tego Kinga Pinczewska z 3e, która w ciągu 3 lat opuściła tylko 38 godzin (oczywiście usprawiedliwionych).
Słowa uznania padły pod adresem kolejnych statuetek Artystycznych Dusz - dla Martyny Dąbkowskiej i Wiolety Elbrudy z 3f za ich ciepło, skromność, życzliwość, gotowość do współpracy i za ich urzekający doskonały wokal.
Na parkiecie znów pojawiła się Marysia Kaliszewska i otrzymała laur za Działalności Społeczną za aktywność w Samorządzie Uczniowskim, organizację wielu imprez, kulturę bycia. I wreszczcie ostatni z wyjątkowych w naszej szkole - Piotr Pawlaczyk z 3e wyróżniony zaszczytnym tytułem Osobowości Szkoły - świetny uczeń, społecznik, uczestnik konkursów, sportowiec.

Poczet sztandarowy opuścił salę, a wisienką na torcie był krótki program artystyczny w wykonaniu Natalii Pławskiej (świetny wokal) i Huberta Mikoszy (jak zawsze wyjątkowy) i młodych dynamitów z Ic pod wodzą Dominiki Tokarskiej.

Na koniec słowo do absolwentów - trzymamy kciuki, życzymy powodzenia.
Chcemy być z Was dumni i pragniemy abyście zachowali w pamięci tylko dobre chwile spędzone w Sobiechu.
Powodzenia.

Obejrzyj galerię zdjęć
fot. Aleksandra Muraszko

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10| 11| 12| 13| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23| 24| 25| 26| 27 | 28 | 29 | 30| 31| 32| 33