Pokazy fizyczne pt: "Odkryj magię fiyzki"

Dnia 20 marca w zespole szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego odbyły się pokazy doświadczeń fizycznych dla uczniów klas licealnych i gimnazjalnych zatytułowane:"Odkryj magię fizyki".
Podczas pierwszej części zaprezentowano doświadczenia z ciekłym azotem obejmujące min:
- Obserwację zachowania zamrożonych warzyw i owoców.
- Obserwację rozszerzania się parujących gazów.
- Obserwacje skraplania tlenu.
Tą część pokazów zakończyła się zimnym poczęstunkiem składającym się z zamrożonych pianek, żelków i biszkoptów.
W drugiej części zaprezentowano doświadczenie z elektrostatyki i elektryczności, wykonywane z użyciem różnych maszyn elektrostatycznych:
- Pokaz elektryzowania ciał przez indukcję i dotyk.
- Pokaz zjawisk ostrzowych.
- Pokaz przepływu prądu, świecenia gazów i inne.
Publiczność żywiołowo reagowała na wydarzenia na scenie i długo dopytywała się o szczegóły poszczególnych doświadczeń po zakończeniu pokazów.

Pokazy przygotowali nauczyciele fizyki: p. Magdalena Lisewska i p. Sławomir Kulesza.

W dniu 12 kwietnia zapraszamy na pokaz doświadczeń fizycznych z okazji: Dni Otwartych Szkoły.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25