Mam Talent - IV Edycja

I niech ktoś powie, że nie mamy zdolnych, młodych i utalentowanych kolegów i koleżanek, że nuda, że czas tylko przed komputerem, że inne powody.
21 marca, w sali gimnastycznej zjawił się tłum ludzi, żeby podziwiać grupę śmiałków, którzy stanęli w szranki szkolnego konkursu "Mam Talent". Były głosy (przed), że będzie gorzej, a było-sami wiecie doskonale jak było. Zaciemnone okna, profesjonalne oświetlenie, profesjonalne nagłośnienie, profesjonalista w jury - Jarosław Chojnacki - znakomity bard i kompozytor, zdolni amatorzy (te wymiany zdań między księdzem Bucikiem a wicedyrektorem Majewskim;). Oprawę techniczną zapewniła Mobilna Scena pana Janusza Zakrzewskiego i jego współpracowników.
Tuż pogodzinie 10.30 zaczęło się. Wśród tłumnie zgromadzonej publiczności zasiedli starosta powiatu szczycieńskiego Jarosław Matłach, przewodniczący Rady Rodziców , pan Stasiłojć, nauczyciele.
Zaczęło się.
W świetle reflektorów ukazali się prowadzący - Asia Karcz i Olek Piórkowski.
Zapowiadali kolejnych wykonawców i prosili jury o wyrażenie opinii. Jak wyglądali? Zerknijcie na zdjęcia, bo warto.
Jako pierwszy wystąpił Kacper Sęk, uczeń 2 klasy gimnazjum, który zadebiutował w ubiegłym roku jako wokalista. Tym razem grał na gitarze subtelny i liryczny utwór japońskiego kompozytora.
Następnie na scenę wkroczył duet - Artur Królikowski z 2 klasy gimnazjum i Ola Tańska z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr2. Wykonali z pasją utwór zespołu Passenger. W kolejnej piosence poczuliśmy uderzenie testosteronu za sprawą piosenki Kayah, którą wyśpiewała Karolina Polak z klasy 2c, przy akompaniamencie niezawodnego Huberta Mikoszy.
Kolejny występ to spacer ulicami Paryża na który zaprosiła nas Kaja Wasilewska Wykonująca brawurowo piosenkę Edith Piaf. Ze stolicy Francji przenieśliśmy się na Cyklady za sprawą Ani Milewskiej z klasy IIId i utworu z reperuaru Maanamu.
Potem było słodko-gorzko, ale gdy Hubert Mikosz z pasją zaśpiewał ,"Sen o Wiktorii" zrobiło się od razu "dżemowo". Kolejny wykonawca pokazał fantastyczną sprawność fizyczną i poczucie rytmu. Był to Rafał Malinowski w popsie break dance.
Za chwilę było magicznie i lirycznie za sprawą Michaliny Pietrzak. Jak ona gra na tych skrzypcach...utwór Lindsey Stirling "Crystalize". A potem na scenę wkroczyła Rihanna...to znaczy Agata Mirkowicz ze "Stay". Agata Piwowarska i Hubert wzięli nas za dłoń i ścisnęli... za sprawą cudownego i wywołującego ciary utworu Natalii Kukulskiej.
Jeszcze emocje nie opadły a pojawił się duet - Natalia Pławska i jej przyjaciólka z Zespołu Szkół nr 2 - Karolina Miszczuk. Nie wiedziałem, że w duecie tak się można fantastycznie dogadać i tak współbrzmieć za sprawą "Gravity". Po chwili było lekko nad ziemią i radośnie - to zespół Ę - zapamiętajcie tę nazwę - będą wielcy. Tworzą go: Joanna Chodkowska, Stefania Dziatkowiak, Hubert Kobus, Arkadiusz Górski, Nikodem Chmieliński.
Przy ostatnim kawałku samo strojenie było emocjonujące - zespół Panta Rhei dał czadu i wymiótł za sprawą Dawida Idzikowskiego, Huberta Kobusa, Kuby Badysiaka, Daniela Mężykowskiego, Piotra świdra.
Ostatni występ konkursowy dobiegł końca, kartki do głosowania zostały rozdane, ale emocje wcale nie wygasły. Oto na scenę wkroczył znany nam wszystkim Kuba Kusior, a z nim cała rodzina (pani Beato czekamy). Dali taki popis, że czapki z głów. Co za rodzina. Wielkie brawa i gratulacje.
Przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wśród wyróżnionych znaleźli się laureaci konkursu plastycznego. Wyróżnienia zdobyły Kasia Gumkowska i Ania Leniart, nastomiast I nagrodę otrzymała Olga Dąbrowska (wszystkie dziewczęta są uczennicami klasy II sa).
W konkursie fotograficznym główną nagrodę zdobyła uczennica tej samej klasy Julia Hausmann. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Rafał Chmielewski i Dominika Kupiecka.
Nadszedł czas na werdykt jury i ogłoszenie wyniku głosowania przeprowadzonego wśród publiczności: I miejsce w głosowaniu jury zajęła Agata Piwowarska z klasy IIId, która triumfowała również w głosowaniu nauczycieli. Publiczność przyznała swoj laur Michalinie Pietrzak z klasy Ia. Wyróżnienia od jury otrzymali: Hubert Mikosza, Anna Milewska, Kaja Wasilewska.
Zapraszamy do następnej edycji.
Macie talent i nie wahajcie się go użyć.
Serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.

Obejrzyj galerię zdjęć
fot. Magda Karpińska