Wyjazd do Olsztyna w ramach tegorocznego Dnia Przedsiebiorczości

Nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w "Dniach Przedsiębiorczości". Tym razem pojechali do Olsztyna, gdzie podzieleni na cztery grupy zwiedzili bank NBP, teatr im. Stefana Jaracza, radio Olsztyn i Gazetę Olsztyńską. Wycieczka odbyła się 19 marca 2014r.i została zorganizowana przez panią Alicję Kasprowicz - szkolnego doradcę zawodowego i nauczyciela podstaw przedsiębiorczości. Pozostałymi opiekunami były panie: Ewa Gumkowska i Bożena Gramowska.
W zależności od zainteresowań uczniów i ich planów zawodowych mieli oni do wyboru cztery miejsca do zobaczenia. Osoby z profili matematyczno-fizycznych i matematyczno-geograficznych mieli możliwość poznania tajników pracy w banku. Opanowali "w pigułce" wiedzę o ekonomii i zarządzaniu. Uczniowie o artystycznych duszach i talentach aktorskich zobaczyli teatr im. Jaracza "od drugiej strony sceny". Chętni mogli zwiedzić największą rozgłośnie radiową na Warmii i Mazurach. Poza tym młodzież poznała dziennikarzy, których kojarzyła po głosie z audycji radiowych. Ostatnia grupa uczniów o lekkim piórze i zainteresowaniach dziennikarskich zobaczyła siedzibę redakcji "Gazety Olsztyńskiej" na ulicy Trackiej. Młodzież nie tylko przyjrzała się jak wygląda w rzeczywistości praca w redakcji, ale miała tez możliwość wcielenia się w rolę dziennikarza i napisania artykułu, który może ukazać się na łamach gazety.
Podobnie jak po innych wycieczkach związanych z "Dniami Przedsiębiorczości" wróciliśmy bardzo zadowoleni. Dzięki takim wyjazdom nabyliśmy więcej doświadczenia i poznaliśmy specyfikę pracy w różnych zawodach.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6