Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

W dniu 20.03.2014 r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Wzięło w niej udział czterdziestu trzech uczniów gimnazjum i liceum. Startowali oni w trzech kategoriach: kadet (klasy I i II gimnazjum)- 13 osób, junior (klasa III gimnazjum i I liceum- 18 osób, oraz student (klasy II i III liceum)- 12 osób.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ma on charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res z siedzibą w Paryżu. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów niewątpliwie podnoszą atrakcyjność konkursu.

Wszystkim uczestnikom życzymy uzyskania wysokich wyników.