Konferencja "Nie człowiek, a informacja, jest ważna dla portali społecznościowych"

11 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyła się konferencja pt. "Nie człowiek, a informacja, jest ważna dla portali społecznościowych". Konferencja odbyła się pod patronatem Starosty Szczycieńskiego oraz przy współudziale Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Powiatowej Komendy Policji w Szczytnie. Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Szczycieński pan Jarosław Matłach, Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie pan insp. Cezary Gołota oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Szczytnie pan asp. sztab. Zbigniew Szydlik. Uczestnikami konferencji byli uczniowie i nauczyciele ze szkół powiatu szczycieńskiego: Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, Gimnazjum nr 2 w Szczytnie, Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szczytnie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Wielbarku, Publiczne Gimnazjum w Dźwierzutach, Gimnazjum w świętajnie, Gimnazjum w Zespole Szkół w Jedwabnie, Szkoła Podstawowa w Rudce oraz Gimnazjum Sportowe naszej szkoły, w ogólnej liczbie 300 osób. Celem konferencji było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zachowań dzieci i młodzieży w Internecie, najnowszych zjawisk online, które mogą mieć wpływ na ich bezpieczeństwo oraz przedstawienie sposobów reagowania na zjawisko stalkingu. W programie znalazły się prezentacje i pokazy praktyczne prowadzone przez uznanych specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem w sieci, którymi byli mł. insp. dr Jerzy Kosiński, podkom. Konrad Kordalewski oraz sierż. sztab. Ewa Szczepanek. Pani Bożena Gramowska, pedagog szkolny, przedstawiła również wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie.

Obejrzyj galerię zdjęć
fot. Magdalena Karpińska