Realizacja "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości" w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

Nasza szkoła włączyła się w "Światowy Tydzień Przedsiębiorczości" - akcję, której pomysłodawcami są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. U nas działaniami tymi kierowała p. Alicja Kasprowicz - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy.
Inicjatywa ma na celu promocję postaw przedsiębiorczości oraz stworzenie społecznego środowiska, które wspiera wszelką działalność młodych ludzi.
W ramach "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości" nasza szkoła brała udział w projekcie "Otwarta firma - Biznes przy tablicy". W tym czasie odbyły się także warsztaty dziennikarskie, na których uczniowie mieli możliwość napisania artykułu, który ukaże się na łamach "Tygodnika Szczytno". M.in. uczeń naszej szkoły Piotr Rojewski napisał publikację o tajnym przejściu pomiędzy szczycieńskim ratuszem a kościołem ewangelicko-augsburskim. Projekt "Otwarta firma - Biznes przy tablicy" opierał się także na spotkaniach młodzieży z przedstawicielami różnych zawodów. W zależności od profilu klasy i osobistych zainteresowań młodzież uczestniczyła w spotkaniach: z farmaceutą, geodetą, dziennikarzem, rzecznikiem praw konsumenta, prawnikiem, architektem, ratownikiem medycznym, nauczycielem akademickim z Politechniki Gdańskiej, fizjoterapeutą, inżynierem budowlanym oraz studentem Wojskowej Akademii Technicznej.
Nasi uczniowie mieli w ten sposób możliwość poznania specyfiki rynku pracy i zasad podejmowania własnej działalności gospodarczej. Na pewno spotkania te dały możliwość uczniom naszej szkoły podjęcia właściwej decyzji co do dalszego kierunku kształcenia i wybrania satysfakcjonującego zawodu w przyszłości.

Katarzyna Merta, uczennica klasy I c