Dzień Edukacji Narodowej 2013

14 października to tradycyjny dzień uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tym razem było wyjątkowo uroczyście-stawiły się władze miasta i powiatu z burmistrz Danutą Górską i starostą Jarosławem Matłachem na czele, nauczyciele z innych szkół oraz nauczyciele i pracownicy naszego Sobiecha. Na początek usłyszeliśmy życzenia sukcesów, a potem padły nazwiska tych szczególnie wyróżnionych. Wśród nich, nagrodzonych przez starostę , znalazła się pani dyrektor Mariola Jaworska. Nagrody dyrektora szkoły dostali: Sławomir Majewski, Nina Gałązka, Marek Wróblewski, Paweł Królikowski, Krzysztof Janowski, Irena Dobryłko, Anna Bryk, Wojciech Gramowski, Elżbieta Mrożek, Ewa Gumkowska, Alicja Jędryczka. Obok nauczycieli i wychowawców z uznania mogli się cieszyć pracownicy administracji i obsługi: Malwina Wojciechowska, Ilona Mamińska, Wiesława Kowalska, Teresa Dymerska, Krystyna Saluszewska, Elżbieta Szczechura, Urszula Jastrzębska i Jerzy Szydłowski. Były brawa, życzenia, gratulacje i pamiątkowe zdjęcia.
Poczty sztandarowe opuściły salę, przygasły światła i zaczęła się sentymentalna podróż w przeszłość. Na ekranie pojawiły się zdjęcia ze starych kronik szkolnych, w niejednym oku zakręciła się łza, a zebrani wędrowali przez historię szkoły od jej początku aż do dnia dzisiejszego. Urok starej fotografii sprzyjał wspomnieniom, a piosenki Krzysztofa Klenczona, Lady Pank i Zbigniewa Wodeckiego stworzyły niepowtarzalny nastrój. Nie można zapomnieć o naszych szkolnych artystach. Trzon ekipy to niezawodna grupa z III F- Marysia Kaliszewska, Wiola Elbruda, Martyna Dąbkowska , Kuba Paradowski, Zuza Michalkiewicz i Paulina Bakalarska, Michał Malinowski, Dawid Dymerski i Kamil Bartosiewicz. Piękną recytacją wiersza Herberta zachwyciła Edyta Soliwoda, a oprawę muzyczną stworzył Hubert Mikosza.

fot. Magda Karpińska

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |