Wycieczka do Warszawy

27 września 2013 r. młodzież z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Warszawy. Zorganizowała ją pani Alicja Kasprowicz, a opiekunami były panie: Jolanta Zieniuk-Piwowarska oraz Ewa Gumkowska. Dla uczniów zaplanowano same atrakcje - Centrum Nauki Kopernik, gmach telewizji TVP oraz Giełda Papierów Wartościowych. Już o godzinie 5.00 uczestnicy wycieczki stawili się gotowi do wyjazdu. Nikogo nie przestraszyła tak wczesna pora - wszyscy byli podekscytowani tym, co ich czekało w Warszawie.
Pierwszy punkt wycieczki to Centrum Nauki Kopernik. Każdy miał tam możliwość zobaczyć na własne oczy doświadczenia z różnych dziedzin nauki m.in. z fizyki, chemii i biologii. Z pewnością była to wspaniała okazja, aby poprzez zabawę dowiedzieć się czegoś nowego lub utrwalić nabytą wiedzę w szkole.
Nareszcie nastał moment zobaczenia gmachu telewizji TVP. Na to czekali chyba wszyscy! O godzinie 13.00 uczniowie rozpoczęli zwiedzanie pomieszczeń, w których nagrywa się znane programy takie, jak: "świat się kręci", "Tomasz Lis na żywo", "Sprawa dla reportera", "Pytanie na śniadanie", "Jaka to melodia". Młodzież z naszej szkoły mogła zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca w telewizji "z drugiej strony ekranu". Zwiedzaniu towarzyszyły różne emocje - jedni byli zachwyceni - inni rozczarowani. Jednak wszyscy doszli do wniosku, że praca w telewizji musi być niezmiernie ciekawa i fascynująca.
Na koniec uczniowie zobaczyli Giełdę Papierów Wartościowych, a dokładnie salę, w której maklerzy śledzą notowania spółek giełdowych. Zobrazowało to w praktyce zajęcia z podstaw przedsiębiorczości.
Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że wycieczka do Warszawy spełniła ich oczekiwania. Nie każdy ma szanse zobaczyć tak ciekawe i intrygujące miejsca, jakie zwiedziła tego dnia młodzież naszej szkoły.

Napisała: Katarzyna Merta, uczennica klasy Ic

1 | 2 | 3