Mocne brzmienie w Sobieskim

Piątkowe popołudnie. Przygaszone światła. Dźwięki perkusji i gitary elektrycznej.
Nie, nie jest to sprawozdanie z koncertu Metallici na warszawskim Bemowie, ale koncertu, który dnia 11 stycznia po 8 godzinie lekcyjnej zorganizował dla całej społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panem Jerzym Sarbiewskim. Swoje umiejętności zaprezentowało na nim dwóch uczniów naszego liceum - Daniel Chorążewicz z kl. III e i Bartosz Kurpiewski z kl. III c.

Tegoroczni maturzyści prywatnie interesują się muzyką i na co dzień grają w metalowych zespołach, które utworzyli ze swoimi znajomymi. Daniel jest perkusistą w znanym już szczycieńskiej publiczności zespole Archer, Bartosz natomiast jest gitarzystą zespołu Nehekham. Podczas tego spotkania mogliśmy usłyszeć wykonanie utworów m.in. Metallici, Huntera, Motőrhead czy Black Sabbath.

Grupa ok. 20 osób, która odwiedziła tego dnia salę nr 27 nie dała odpocząć Bartoszowi i Danielowi - poza wyznaczonym przez siebie repertuarem dali oni bis, a także popis solowych umiejętności. Po koncercie słuchacze wraz z muzykami wykonali pamiątkowe zdjęcie. Chętni mogli również spróbować swoich sił przy instrumentach - oczywiście pod czujnym okiem i instrukcjami ich właścicieli. Kto nie był, niech żałuje!

Tekst: Maria Kaliszewska IIf

1 | 2 | 3 | 4