Studniówka 2013

18 stycznia miało miejsce wydarzenie, na które z niecierpliwością czekała większość tegorocznych maturzystów - bal studniówkowy. Piękne stroje, obecność ukochanej osoby lub grupy najbliższych przyjaciół, robiące wrażenie wnętrze dworku "Marysieńka" w pobliżu Myszyńca, a przede wszystkim zabawa do rana - to wszystko sprawiło, że dla wielu osób był to czas niezwykły i niezapomniany.
Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Do tańca została poproszona zarówno pani dyrektor Mariola Jaworska, jak i pan wicedyrektor Sławomir Majewski. Po ostatnich akordach poloneza przedstawiciele poszczególnych klas podziękowali swoim wychowawcom, a następnie wszyscy ustawili się do zdjęć. Flesze błyskały z każdej strony, tak że licealiści nie wiedzieli, w który obiektyw patrzeć. Mniej oficjalne fotografie były robione w rogu sali przez uczennice naszej szkoły.
Wkrótce został rozlany szampan, a do stołów podano przepyszne potrawy. Gdy uczniowie napełnili brzuchy, parkiet w mgnieniu oka się zapełnił. Pozytywnym zaskoczeniem była różnorodność muzyki. Obok nowoczesnych piosenek, które zwykle słyszy się w dyskotekach, DJ zadbał o rozrywkę dla miłośników lat 70. i 80. Postarał się też o to, by od stołów oderwali się zwolennicy reggae i lekkiego polskiego rocka. Krótko mówiąc, dla każdego coś dobrego.
Ciekawym pomysłem DJa był pociąg przez kraje europejskie (który trochę zbłądził i dotarł aż do Ameryki Południowej i Afryki). Każdy przystanek oznaczał tradycyjną muzykę kraju, w którym pociąg się zatrzymał. Jednak wielu uczniów mówiło później, że zabawa ta trwała zbyt długo. Nikt natomiast nie narzekał na przesympatycznego bębniarza, który nawet znalazł chwilę czasu na poduczenie chętnych gry na bębnie.
Duża grupa osób wytrwała do końca. Studniówkę zamknął znany wszystkim utwór "To już jest koniec" Elektrycznych Gitar.

Tekst napisała: Klaudia Dunaj 3e

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23