Spotkanie profilaktyczne na temat problematyki HIV/AIDS

Dnia 10.12.12 r. uczniowie klas pierwszych liceum mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnym spotkaniu poprowadzonym przez pana Romana Latoszyńskiego, edukatora w zakresie HIV/AIDS oraz działacza Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS. Okazało się, że pomimo powszechnej znajomości problemu, znajomość tego tematu wśród młodzieży jest niewystarczająca. To właśnie młodzi ludzie stanowią potężny procent w ogólnej liczbie nieuleczalnie chorych. Pan Roman, który sam jest nosicielem wirusa HIV, uświadomił nam, jakie zachowania niosą za sobą ryzyko zakażenia i jak można się przed nimi ustrzec. Jeden błąd, głupie zachowanie, chwila zapomnienia, a skutki tych działań możemy odczuwać do końca życia. Musimy pamiętać, że AIDS-końcowy etap zakażenia HIV, często ujawnia się dopiero po wielu latach i prowadzi do śmierci.
Z tego spotkania wyszliśmy z ulotkami oraz, co najważniejsze, wiedzą, którą na pewno wykorzystamy w przyszłości. Nasze zdrowie nie ma ceny i dlatego bezwzględnie powinniśmy je chronić.
Więcej o HIV/AIDS możemy się dowiedzieć ze stron:
www.aids.gov.pl
www.cd4.pl