Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy

W związku ze zbliżającą się zimą uczniowie naszej szkoły zaczynają się pewnie dobrze przygotowywać na jej nadejście. Kupujemy ciepłe buty, szaliki, czapki. Z niecierpliwością czekamy, żeby z zimnego dworu wejść do ciepłego domu... Ale czy myślimy w tym czasie o tych, którzy zimą potrzebują pomocy najbardziej? Dla zwierząt z naszego miejscowego schroniska jest to bardzo trudny czas, dlatego zostaliśmy poproszeni o pomoc, a rezultaty akcji przerosły nasze oczekiwania!

W dniach 19-23 listopada wraz z koordynatorami akcji: panem Jerzym Sarbiewskim oraz paniami Ireną Dobryłko, Małgorzatą Bogucką i Anną Sarbiewską w wymyślonej przez nas akcji Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy ustaliliśmy plan działań, który objął całotygodniowe zbieranie niezbędnych schronisku artykułów - przede wszystkim karmy, misek, koców. Oprócz tego przyniesiono także obroże i środki pielęgnacyjne. Punktem kulminacyjnym całej akcji był jednak kiermasz ciast. Każda klasa zadbała o wypieki, smaczne ciasta i ciasteczka, kawa lub herbata uprzyjemniły dzień. Ku naszemu zdumieniu wszystko zostało sprzedane w przeciągu zaledwie trzech przerw! Cały dochód akcji - aż 979 złotych zostanie przekazany Schronisku Cztery Łapy wraz z zebranymi 60 kilogramami karmy i resztą przyniesionych rzeczy. O sukcesie akcji można dowiedzieć się również z lokalnej prasy.

Dziękujemy wszystkim za okazanie dobrego serca i zaangażowanie!

Maria Kaliszewska, klasa II f

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6