Apel z okazji Święta Niepodległości

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu, przygotowanym z okazji Święta Niepodległości.
Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie uczniowie obejrzeli część artystyczną. Złożyły się na nią patriotyczne wiersze i pieśni, prezentacja filmu dokumentalnego, poświęconego legionom Józefa Piłsudskiego i reprodukcji obrazów, przedstawiających sceny batalistyczne.
Wzruszającą lekcję historii przygotowali uczniowie: Anna Milewska, Alicja Łuka, Martyna Joachimiak, Katarzyna Szczepanek, Magda Ostaszewska, Wiola Elbruda, Martyna Dąbkowska, Grzegorz Sawko, Jakub Nowiński, Mateusz Szydłowski, Adrian Murach, Paweł Szczepanek, Bartek Galicki, Łukasz Kielin, Maciej Wróblewski, Marcin Ulatowski, Damian Kordowski. Za apel odpowiedzialni byli nauczyciele: Ewa Gumkowska, Elżbieta Mrożek, Anna Tobolewska i Grzegorz Poniatowski. Nad prezentacją czuwał Prof. Paweł Królikowski, a o nagłośnienie zadbał Pan Jerzy Szydłowski.
W ciszy, w skupieniu i z należytą powagą młodzież wysłuchała recytacji wierszy i śpiewu, a następnie nagrodziła artystów brawami.

Tekst: Kamila Langowska
Zdjęcia: Aleksandra Muraszko i Aleksandra Krajza