Warsztaty perkusyjne

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 28 września 2012 r. o godz. 14.30 uczniowie naszej szkoły, zainteresowani grą na perkusji, mogli uczestniczyć w warsztatach, które prowadził uczeń klasy IIIe, Daniel Chorążewicz. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ młody muzyk dał nam się poznać jako znakomity perkusista w dwóch edycjach szkolnego show "Mam Talent". Na początku warsztatów prowadzący opowiedział o swojej przygodzie z muzyką i zapoznał uczniów z budową instrumentu. Początkujący nauczyciel chętnie odpowiadał na wszystkie pytania młodych pasjonatów perkusji. Każdy uczestnik miał okazję sprawdzić się w roli muzyka, a w razie jakichkolwiek wątpliwości Daniel zawsze służył pomocą. Okazało się, że gra na tym instrumencie nie jest taka trudna, jaką mogłaby się wydawać. Wystarczy odrobina cierpliwości i poczucie rytmu. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnej lekcji.

Autor: Edyta Soliwoda kl. 2d

1 | 2 | 3 | 4