REKRUTACJA 2019/2020


aktualności » z życia szkoły

Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

(powrót)

Wydział Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie po raz kolejny zorganizował wojewódzką olimpiadę Wiedzy o Obronie Cywilnej. Głównym założeniem tego konkursu jest wyłonienie najlepszego zespołu w zakresie przygotowania młodzieży do samoobrony przed skutkami zagrożeń w czasie pokoju i w czasie wojny.
Olimpiada składała się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.
Eliminacje szkolnej olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, w naszej szkole odbyły się 15. lutego 2005 roku. Wzięło w nich udział 9 osób:
- Anna Abramczyk, kl. 1c
- Martyna Asztemborska, kl. 1g
- Agnieszka Borkowska, kl. 2g
- Marcin Czarnota, kl. 1e
- Marta Michalska, kl. 1c
- Łukasz Redynk, kl. 1b
- Izabela Rosińska, kl. 2c
- Alesandra Tłoczkowska, 1d
- Anna Tymczyk, kl. 1c

Wśród uczestników zostało wyłonionych dwoje najlepszych laureatów:
- I miejsce - Marcin Czarnota
- II miejsce - Martyna Asztemborska

Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 9. marca 2005 r. W konkursie udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 w Szczytnie oraz Liceum Ogólnokształcące w Rozogach.
Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się etapu trzeciego - olimpiady na szczeblu wojewódzkim.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 1. kwietnia 2005 roku i były podzielone na dwa etapy. W pierwszym, wszyscy uczestnicy rozwiązywali test. Suma punktów uzyskanych przez drużynę decydowała o przejściu do następnego, ostatniego etapu.
Z 36. dwuosobowych drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego, do etapu 2. zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn. Niestety wśród nich zabrakło naszej, która zajęła 14. miejsce, co i tak jest dla nas wielkim osiągnięciem.


Aby powiększyć fotografię, kliknij na niej.