Debata na temat działalności Samorządu Uczniowskiego

Dnia 04.04.12 o godzinie 12.00. w sali konferencyjnej odbyła się debata na temat działalności Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu wzięli udział m. in. Starosta Powiatu Szczycieńskiego - Pan Jarosław Matłach, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 - Pan Piotr Karczewski, Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Bogdan Kielin oraz przedstawiciele Gimnazjum Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczytnie. Dyskutowano np. o sposobie wyboru władz SU oraz jego kompetencjach. Ustalono, że to, czego samorząd dokona zależy od jego inicjatyw (dotyczy to zarówno organizacji imprez szkolnych jak i spraw dużo bardziej poważnych). Dlatego uczniowie powinni bardziej zwracać uwagę na to, kogo wybierają do władz SU, kierując się głównie argumentami merytorycznymi, niepopularnością kolegów. Debatę zorganizowali Łukasz Kielin i Maciej Jóźwik z klasy II a.

Opiekun: Pani Alicja Kasprowicz.