Sukces ucznia naszej szkoły w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie

Maciej Jóźwik, uczeń naszej szkoły trenujący na codzień w Gwardii Szczytno, wystartował w tegorocznych Mistrzstwach Polski Juniorów w Boksie. W Lesznie stanął na podium. Do Szczytna wrócił z brązowym krążkiem. Pierwszego dnia zawodów szczytnianinowi przyszło zmierzyć sie z Dominikiem śliwińskim z Pomorzanina Toruń, ubiegłorocznego mistrza kraju. Przeciwnika pokonał przez techniczny nokout już na początku drugiej rundy. Po mocnych ciosach pięściarza ze Szczytna bokser Pomorzanina nie był w stanie kontynuować walki. W kolejnej walce też okazał się lepszy. Bez problemu wypunktował reprezentanta Suwałk Wojciecha Mackiewicza (20:11). To zakwalifikowało go do strefy medalowej. Niestety w półfinale przegrał z Tomaszem Smerdelem dwoma punktami (8:10).