REKRUTACJA 2019/2020

rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona będzie elektronicznie

aktualności » z życia szkoły

Mam talent 2012

(powrót)

Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie udowodnił, że wyjątkowo skutecznie potrafi pierwszy dzień kalendarzowej wiosny z Dnia Wagarowicza zamienić na Dzień Talentów i Rozrywki. 21.03.2012 r. wszyscy uczniowie zamiast na wagary udali się tłumnie na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się już druga edycja szkolnej wersji programu Mam Talent.
Konkurs uroczyście rozpoczęli prowadzący- Maja Czarkowska z klasy I d oraz Łukasz Kielin z klasy II a.
W tegorocznym składzie jury znaleźli się: pan Dyrektor Wojciech Gramowski (przewodniczący jury), pani prof. Marta Fosa (nauczycielka j. angielskiego), pan prof. Sławomir Majewski (nauczyciel j. polskiego i WOK-u) oraz uczniowie naszej szkoły: Michał Głąbowski z klasy III f i Agata Gamdzyk z klasy II e.
Jako pierwsza swój niewątpliwy talent muzyczny zaprezentowała uczennica klasy I d - Anna Milewska. Zagrała (na gitarze akustycznej) i zaśpiewała utwór Ville Valo & Natalii Avalon "Summer Wine".
Tuż po niej własny układ choreograficzny zaprezentowała roztańczona Emilia Banaś.
Z numerem trzecim wystąpiło wyjątkowo uzdolnione trio w składzie: Laura Studniak (skrzypce, wokal) kl. III e, Jakub Orzoł(gitara, wokal) kl. III f oraz Michał Kotula(gitara) kl. II g. Wykonali oni utwór zespołu Dżem pt. "Lunatycy".
Kolejny występ zachwycił nie tylko męską część publiczności. Asia Chodkowska z kl. I a udowodniła, że poza tym, że dobrze wygląda, naprawdę znakomicie śpiewa. Dodatkowo zaskoczyła wszystkich przygrywając sobie na hawajskim instrumencie ukulele. Utwór Outkast "Hey Ya" przypadł do gustu całej publiczności. Mimo, iż Asia bardzo wysoko podniosła poprzeczkę równie profesjonalnie zaprezentował się duet: Martyna Dąbkowska i Wioleta Elbruda. Uczennice klasy I f świetnie poradziły sobie z niełatwym utworem jakim jest "Someone like you" Adele. Wokal Martyny naprawdę poruszył emocje publiczności.

Po chwili refleksji przyszedł czas na dawkę szalonych emocji, gdy na scenę wkroczyli mistrzowie perkusji oraz gitary elektrycznej Daniel Chorążewicz z kl. II e (jeden z zeszłorocznych laureatów) i Wiktor Łachmański z kl. III. Kompozycja ich autorstwa od razu ożywiła publiczność.
Kolejny uczestnik - Jakub Kusior z III sa wykonał utwórz na gitarze przy użyciu techniki fingerstyle. Otoczony publicznością dał naprawdę klimatyczny i niepowtarzalny występ.
Po Jakubie zaprezentowała się najmłodsza uczestniczka Dominika Sawicka z kl. I sa i choć repertuar (zagrała na ogranach i zaśpiewała utwór Dody "Dwie bajki") nie wszystkim przypadł do gustu, za swoją wszechstronność zebrała duże oklaski.
Numer dziewiąty przypadł w tym roku kapeli w składzie: Tomasz Wawrzyński II b, Jakub Badysiak I a, Radosław Jasiński II c, Maciej Wróblewski II a oraz Klaudia Ogniewska II b.
Z numerem dziesiątym wystąpiła w repertuarze zespołu Farba - Patrycja Stancel z klasy I f. Po sporej dawce muzyki ponownie przyszła pora na taniec. Taniec New Style zaprezentowała uczennica klasy I a Aleksandra Radzińska. Ola występowała przed nami już w pierwszej edycji konkursu.
Kolejna uczestniczka- Marta Sypniewska z kl. II sa zagrała na saksofonie romantyczną ścieżkę dźwiękową z filmu "Love Story".
Jako następni porwali publiczność piosenką "Graj chłopaku, graj": Wioleta Elbruda i Martyna Dąbkowska I f, Hubert Kobus I b, Jakub Badysiak I a, Klaudia Ogniewska II b, Martyna Nowak i Patrycja Kordek I d.
Swoją interpretację motywu z filmu "Piraci z Karaibów" zaprezentował duet wyjątkowo energicznych skrzypaczek: Michalina Pietrzak z kl. II sa oraz Dominika Łukasiak z kl. I c.
Jako przedostatni w konkursie udział wzięli Damian Szymański z II g (beatbox), Andrzej Prościński z II g (rap) oraz Michał Kotula z kl. II g (gitara akustyczna). Ich występ wyjątkowo przypadł do gustu publiczności, a beatbox Damiana wzbudził uznanie nawet wśród małomównego jury.
Jako ostatni, mimo drobnych problemów ze sprzętem zagrali dla nas Bartosz Kurpiewski z kl. II c, Jakub Olbryś z kl. III b, Michał Lenarciak III c oraz Patrycja Stancel z kl, I f. Zaprezentowali oni utwór Marka Grechuty "Korowód". W międzyczasie podziwiać można było prace malarskie Karoliny i Sary Jankowskiej z kl. II e i Jakuba Wilczka z kl. II f oraz rzeźby Kornela Marczuka z kl. II f. Pomiędzy występami przeprowadzano wywiady z uczestnikami. Na kilka pytań odpowiedziała także Agata Czyżyk z kl. I b, która wydała w tym roku swoją pierwszą książkę pt. "Przyjaciele wieczności i smoczy ogień". To tylko potwierdziło fakt, iż w naszej szkole nie brakuje utalentowanej i ambitnej młodzieży. Po długich i burzliwych obradach jury ustaliło werdykt.
Trzecie miejsce zdaniem jury zdobyła Joanna Chodkowska z kl. I a. Nagroda za drugie miejsce powędrowała w ręce duetu muzyków: Wiktora Łachmańskiego z kl. III a oraz Daniela Chorążewicza z kl. II e.
Pierwsze miejsce zdobył duet dwóch uzdolnionych wokalistek z kl. I f - Martyna Dąbkowska oraz Wioleta Elbruda. "Na nic nie liczyłam, a już na pewno nie na wygraną. Przed występem byłam bardzo zestresowana, a emocje opadły dopiero, gdy muzyka przestała grać.”- powiedziała zszokowana wynikiem Martyna. Jak widać stres może działaś mobilizująco, gdyż to właśnie jej wokal zapewnił dziewczętom zwycięstwo!
Jury zdecydowało także o przyznaniu kilku wyróżnień. I tak w kategorii największy eksperyment zwyciężył zespół Wiolety Elbrudy. Za objawienie roku, pół żartem pół serio, uznana została Dominika Sawicka. Największe wrażenie artystyczne wywarł na jury zespół Jakuba Badysiaka. W kategorii muzyka alternatywna wygrała Anna Milewska, zaś w kategorii nowy styl muzyki Jakub Kusior. Autorkami najlepszych interpretacji okazały się Marta Sypniewska, a także Michalina Pietrzak i Dominika Łukasiak.
Swój głos miała także publiczność. Specjalną nagrodę publiczności otrzymał w tym roku nie kto inny jak Asia Chodkowska z I a. "Nagroda publiczności jest dla mnie ważniejsza niż którekolwiek miejsce. Więc jeżeli można, to chciałabym podziękować każdej osobie, która oddała na mnie głos, to serio dużo dla mnie znaczyło."-powiedziała zaskoczona wygraną Asia. Przyznała, że sama miała innych faworytów i że bardzo możliwe, że wystąpi dla nas także w przyszłorocznej edycji.
Na zakończenie tego emocjonującego konkursu wystąpił dla nas Piotr Trochim, niewątpliwa gwiazda ubiegłorocznej edycji i zeszłoroczny laureat nagrody publiczności. Przeniósł nas na lekcję fizyki, gdzie swoim głosem imitował głos pana prof. Sarbiewskiego. Tak jak i w zeszłym roku, tak i w tym roku wszyscy śmieli się do rozpuku! Na koniec były zdjęcia, gratulacje dla zwycięzców, uściski oraz kolorowe konfetti. Mimo drobnych problemów ze sprzętem, człowiek nie zawiódł i wszyscy zaprezentowali się naprawdę znakomicie, pojawiło się wiele nowych obiecujących talentów, atmosfera była rewelacyjna a wszystkim do samego końca dopisywały świetne humory. Pozostaje nam mieć tylko cichą nadzieję, że za rok… Trzecia edycja!!! ;)