Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień PrzedsiębiorczoŚci, obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach.
Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do tego przedsięwzięcia . Od poniedziąłku do piatku gościliśmy w szkole przedstawicieli różnych firm i instytucji, którzy prowadzili zajęcia z uczniami. I tak w poniedziałek uczniowie mieli zajęcia z Panią Rzecznik Praw Konsumenckich. We wtorek pojawili się w szkole farmaceuta, geodeta prokurator oraz pracownicy Urzędu Skarbowego ,którzy przeprowadzili zajęcia w kolejnych klasach.W środę ponownie gościliśmy pracowników Urzędu Skarbowego oraz Rzecznika Prawa Konsumenckich.
Czwartek - dzień poŚwięcony bankowości: O lokatach, kredytach , inewstowaniu opowiadała Pani z PKo BP. Natomiast w piątek o predyspozycjach koniecznych do wykonywania zawodu architekta mówiła pani Architekt. Szczególowy harmonogram.