III miejsce w województwie w turnieju motoryzacyjnym

Dnia 20 maja 2011 r. w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym uczniowie naszej szkoły: Paweł Kozłowski kl. 2a, Jarosław Ćwikliński kl. 2b i Marcin Kordowski 2g ponownie stanęli na podium. Tym razem w finałach wojewódzkich. Nie było to najwyższe miejsce, gdyż wyprzedziły nas drużyny z Pasłęka i Ełku. Jednak na 18 startujących zespołów z całego województwa 3-cie miejsce to całkiem niezły wynik. Turniej składał się z 6-ciu konkurencji. Najpierw była część teoretyczna – testy z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji. Zawodnicy z naszej szkoły w tych dyscyplinach okazali się najlepsi w województwie. Po ogłoszeniu wyników dwóch pierwszych konkurencji, prowadzili w turnieju. W zmaganiach praktycznych brakowało trochę szczęścia. Co prawda Marcin Kordowski miał najkrótszy czas w województwie w jeździe skuterem, jednak zaliczył jedną niewielką podpórkę. Bardzo dobry czas miał Paweł Kozłowski w jeździe sprawnościowej samochodem, lecz podczas slalomu zahaczył lekko o jeden z pachołków. W udzielaniu pierwszej pomocy pewnie naszą drużynę poprowadził Jarek Ćwikliński.
Zdobyte miejsce w całym turnieju bardzo ucieszyło naszych młodych zawodników, tym bardziej, że w niektórych drużynach byli uczniowie nawet z IV-tej klasy w przypadku technikum. Również byli bardzo zadowoleni z nagrody. Każdy przywiózł do domu drukarkę, skaner i faks marki HP, a szkoła otrzymała puchar. Ponadto, zgodnie z zaleceniem ministra edukacji, udział ucznia w Finale Turnieju szczebla wojewódzkiego będzie wpisany jako osiągnięcie na jego świadectwie szkolnym. Trzecie miejsce w województwie i nagrody zachęcają do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju.

Opiekun Jerzy Sarbiewski

1 | 2 | 3