Uczniowie naszej szkoły 4-ty rok najlepsi w powiecie w turnieju motoryzacyjnym

Dnia 18 maja 2011 odbyły się eliminacje powiatowe Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównymi celami turnieju są: popularyzacja wśród młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej obejmuje swoim zasięgiem około 30.000 uczniów z całego województwa warmińsko - mazurskiego. Na etapie powiatowym w turnieju brały udział trzy szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta: ZS Nr 1, ZS Nr 2 i ZS Nr 3.
Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę reprezentowali: Paweł Kozłowski kl. 2a, Jarosław Ćwikliński kl. 2b i Marcin Kordowski 2g. Turniej składał się z 5-ciu konkurencji: testu z przepisów ruchu drogowego, testu z historii motoryzacji, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej motorowerem i obsługi codziennej motoroweru. Jarek Ćwikliński najlepiej kierował naszą drużyną w udzielaniu pierwszej pomocy. Marcin Kordowski nie dał szans rywalom w jeździe sprawnościowej motorowerem na czas. Ponadto nasi uczniowie najlepsi byli jeszcze z historii motoryzacji. Drugie miejsca w pozostałych konkurencjach dały naszej drużynie zwycięstwo w całym turnieju i reprezentowanie naszego powiatu na szczeblu województwa. Tutaj dojdzie jeszcze jazda samochodem na czas. Temu zadaniu postara się sprostać Paweł Kozłowski. Turniej ma charakter wieloetapowy. Kończy się z finałem ogólnopolskim. Etap centralny to marzenie każdej drużyny, ale całkiem realny bo dwa lata temu właśnie uczniowie naszej szkoły: Kordian Żywica, Kamila Dobrońska i Grzegorz Giżyński dostąpili tego zaszczytu.

Opiekun Jerzy Sarbiewski

1 | 2 | 3