Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 10. marca 2005 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz drugi w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Za zorganizowanie "Dnia Przedsiębiorczości" w ubiegłym roku nasza szkoła została wyrózniona dyplomem przez Prezydenta Kwaśniewskiego. Zajęliśmy II miejsce w województwie.
"Dzień Przedsiębiorczości" organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foudation) - pozarządową organizację pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej i umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Programem zostali objęci uczniowie klas drugich. W tym dniu uczniowie udali się do firm i instytucji na terenie Szczytna, Olsztyna i Warszawy (pobyt w instytucjach warszawskich ze względu na złe warunki atmosferyczne i kłopoty z dojazdem został przesunięty na 7. kwietnia). Młodzież została zapoznana z danym stanowiskiem pracy, z zakresem obowiązków. Konsultanci rozmawiali o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonywania danego zawodu, pełnienia danej funkcji.

Uczniowie mieli możliwość:

• poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą
Instytucje, w których przebywała młodzież naszej szkoły <
Szczytno Olsztyn Warszawa
Starostwo Powiatowe Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego Bank Handlowy
Dom Dziecka Radio Olsztyn Giełda Papierów Wartościowych
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Gazeta Olsztyńska Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych
Urząd Pracy Telewizja Polska S.A. Wola Info S.A.
Dom Pomocy Społecznej The Warsaw Voice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Microsoft sp. z o.o.
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Fundacja Młodzieżowej Przesiębiorczości
Urząd Miasta
Zespół Opieki Zdrowotnej
Wyższa Szkoła Policji