aktualności » z życia szkoły

MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK – ETAP OKRĘGOWY

(powrót)

Po wygranej w powiecie mieliśmy niewiele czasu na przygotowanie, szczególnie, że nasze maturzystki w tym czasie zdawały egzaminy. Mimo to codziennie spotykaliśmy się, by choć godzinkę poćwiczyć i przypomnieć wiadomości pod okiem pani Majewskiej. Udało nam się również poćwiczyć pod okiem wykładowcy z WSPol. p. P. Jastrzębskim.
Nadszedł w końcu 13 maja 2010r - chwila prawdy, czy damy radę tak jak w ubiegłych latach znaleźć się znowu na podium? Chociaż 3. miejsce, oby nie 4!

Nastąpił moment otwarcia XVIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy, a wśród 12. drużyn my – ZS nr 3 ze Szczytna w składzie: kapitan Kamila Dobrońska kl. III c, Agata Kozikowska kl. III e, Marcin Tokarski kl. II b, Marta Dziełak kl. I b, Angelika Kobus kl. I c oraz p. Lucyna Majewska.
Znowu przekonaliśmy się, że jest bardzo ciężko - na pierwszej stacji zabrano nam 5 pkt., co nas bardzo przygnębiło. "Nie możecie popełnić tych samych błędów na następnej stacji - pamiętajcie o każdym najmniejszym szczególiku - na tej stacji macie nadrobić stratę - upominała nas Kamila". Kolejna stacja, znowu strata punktu. W tych zawodach liczy się każdy punkt. Kolejna stacja - analiza co może być i na co zwrócić uwagę - a tu miła niespodzianka - sędziowie stwierdzili, że jesteśmy najlepszą drużyną, jaka była. Te słowa podniosły naszego ducha walki. Pozostałe stacje pokonaliśmy niemal, jak ratownicy medyczni. Wracając do punktu zbiórki podliczamy punkty - 214. Pani Majewska stwierdziła, to bardzo dobry wynik, na pewno mamy podium.

Nadszedł w końcu czas ogłoszenia wyników. Słuchaliśmy ilości punktów uzyskanych przez drużyny - miejsce czwarte 198 pkt. Drużyna z……… - nawet nie pamiętamy ( jesteśmy na podium), miejsce III 202,5 pkt. ….. - Olsztyn ( rety! mamy 2. miejsce), miejsce II 210 ……. Już nie słuchaliśmy, bo skakaliśmy do góry wiedząc, że pokonaliśmy wszystkie drużyny, nawet z gości z Niemiec.
Tę chwilę zapamiętamy do końca życia I miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie