Udział młodzieży naszej szkoły w programie profilaktycznym

22.04.2010 r. uczniowie klas I i II LO oraz Gimnazjum ZS 3 w Szczytnie wzięli udział w spotkaniu z członkami rokowego zespołu NOC w MDK-u w Szczytnie. Muzycy przygotowali prezentację na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu i środków odurzających.
Dzięki wstrząsającym zdjęciom oraz bardzo poruszającym przykładom, treść tej wyjątkowej lekcji skutecznie trafiła do młodzieży. Przeprowadziliśmy doświadczenie, które miało ukazać wpływ puszki piwa na młodego człowieka. Wynik zaskoczył wszystkich. Jak się okazało, wbrew powszechnej opinii już jedna puszka wystarczy, aby skutecznie zaburzyć zmysł równowagi. Przekonaliśmy się, iż jazda autem pod wpływem środków odurzających równa się śmierci, naszej bądź też innych, niewinnych osób. Oprócz mnóstwa pouczających informacji spotkanie to dostarczyło nam także wielu muzycznych atrakcji. Na pierwszy ogień poszli wielbiciele matematyki- klasa 1b wraz z wychowawczynią p. Gładkowską. Przy akompaniamencie kapeli wykonali oni słynny przebój grupy Bony M "Daddy cool"! Wyjątkowo spontaniczna okazała się być męska część klasy! Chłopcy oprócz mocnych, męskich głosów zaprezentowali również znakomite kroki taneczne. Publiczność bawiła się doskonale!
Wystąpiły także dwa chórki: żeński pod dyrygenturą p. Gałązki oraz męski pod kierownictwem p. Janowskiego. Nasi koledzy i koleżanki oprócz talentów wokalnych mogli wykazać się także m. in. grą na perkusji, czy jak w przypadku Michała Zyśka wyjątkowo widowiskowym bit boksem! Ta bardzo pouczająca lekcja na wesoło ukazała nam niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą środki odurzające.
Miejmy nadzieje, że młodzi ludzie zapamiętają ją na przyszłość i w dorosłym życiu powiedzą "Nie!" truciznom i śmierci.

Tekst napisała: Angelika Studzińska klasa IG

Zobacz zdjęcia, wykonane przez Kasię Bartko z klasy IG