Apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy lotnicznej pod Smoleńskiem

Dnia 16 kwietnia 2010 roku o godzinie 1100 w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem z dnia 10 kwietnia bieżącego roku.
Uroczystość przygotowały uczennice klasy Ic: Joanna Dylewska, Aleksandra Kask, Karolina Węgrzyn, Julia Nowowiejska, Katarzyna Mamińska; klasy Ie: Krysia Ziółek i Laura Studniak oraz Dominika Krzyżańska IIe, Darek Karpiński IIa i Wiktor Łachmański Ia pod kierunkiem pana Grzegorza Poniatowskiego.
Po odśpiewaniu hymnu narodowego, uczczono pamięć ofiar minutą ciszy, następnie uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny. Składały się na niego teksty Zbigniewa Herberta, Tadeusza Wittlina, Wiesława Krawczyńskiego i Feliksa Konarskiego.
Apel był poświęcony tragicznej paraleli jaka połączyła wydarzenia sprzed 70-ciu lat i tragedie z 10 kwietnia 2010 r. Była to okazja do złożenia hołdu dla tych, którzy odeszli.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6