Wycieczka klasy IA do Olsztyna
21 październik 2009 roku

Dnia 21 października 2009 r., w dość deszczowy i pochmurny dzień klasa Ia wraz z paniami Agnieszką Kujtkowska i Anną Bryk wybrała się do Olsztyna. Celem wycieczki była integracja naszej klasy (i to udało się nam w 100%) oraz obejrzenie filmu opowiadającego o II wojnie światowej pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej".
Jesienna pogoda idealnie dopasowała się do atmosfery oddawanej przez film. Spektakl był realistyczny, dla większości widzów wzruszający i momentami drastyczny. Ukazał nam ciężką sytuację Żydów w gettach i ludzi, którzy narażając swoje życie ratowali ich dzieci. Czyny bohaterskie - tak można nazwać to, co zrobili. uważamy, że warto było zobaczyć historię Ireny U Sendlerowej i namawiamy każdego do obejrzenia tego filmu.

Po seansie kinowym uczniowie otrzymali odrobinę czasu wolnego na bardzo szczytny cel - "chodzenie po sklepach".
Grupa z koła multimedialnego miała możliwość ćwiczenia się w fotografii architektury.

Klasa Ia
Karolina Grynowiecka