Spotkanie informacyjne "Kierunki techniczne,matematyczne i przyrodnicze"
Gdańsk 8 października 2009 roku

Dnia 8 października 2009 r. uczniowie z klas III (zainteresowani podjęciem studiów w Gdańsku) wzięli udział w spotkaniu informacyjnym "Kierunki techniczne, matematyczne i przyrodnicze" zorganizowanym przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
Inicjatywa ta miała na celu przedstawienie korzyści płynących ze studiowania kierunków technicznych, matematycznych, przyrodniczych, przybliżenie perspektyw rozwoju oraz możliwości kariery zawodowej na rynku pracy. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pokazy ciekawych doświaczeń w wykonaniu dr Plucińskiego z Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykład dr Wicikowskiego "Piękno, a fizyka".
Uczniowie mogli uzyskać informacje na temat kierunków studiów, które są w ofercie obu uczelni gdańskich, poznać zasady rekrutacji, system stypendialny oraz bezpośrednio porozmawiac z władzami uczelni i studentami.

Zobacz zdjęcia z przygotowań do występu

1 | 2 | 3