Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W dniu 14 października o godz. 1100 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swą obecnością nie tylko nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Oficjalną część rozpoczął przemówieniem p. dyrektor, Piotr Karczewski. Podziękował wszystkim zgromadzonym za trud i wysiłek, przedstawił osoby, które zostały nagrodzone za szczególne osiągnięcia w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej i na rzecz szkoły. Nagrodą dyrektora zostali uhonorowani nauczyciele: pani Elżbieta Mrożek, pani Irena Kask, pani Katarzyna Walkiewicz, pani Irena Dobryłko, pani Agnieszka Kujtkowska, pani Elżbieta Weichhaus-Kończyk, pani Lucyna Majewska, pan Sławomir Majewski, pani Justyna Lubowiecka, pani Małgorzata Olbryś, pani Anna Bryk, pan Jerzy Sarbiewski, pan Bogdan Krzyżewski oraz pracownicy obsługi. Następnie pan Jarosław Matłach - starosta szczycieński uhonorował nagrodą starosty wyróżnonych nauczycieli z powiatu szczycieńskiego.

Na ten szczególny dzień nasi reprezentanci pod przewodnictwem Pań Bogusławy Pietrzak, Ireny Dobryłko oraz Magdaleny Zyśk przygotowali specjalny program, który przedstawili w trakcie uroczystości.

Występ rozpoczęli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczytnie, którzy przedstawili kilka scenek oraz dwa układy taneczne. Po ich scenicznym, udanym debiucie pałeczkę przejęły Julia Nowowiejska oraz Katarzyna Mamińska - prowadzące przedstawienie. Dziewczęta nieraz wychodziły na scenę i zapowiadały swoje koleżanki oraz kolegów, cały czas mając na uwadze uroczysty styl tego dnia. Aleksandra Kask wyrecytowała "Pieśń" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adam Chmielewski "Dawaj" ks. Mieczysława Malińskiego, a Martyna Cicha "Trzeba marzyć" Janusza Kofta. Dużym zaskoczeniem był występ trójek recytatorskich, wiersz Leopolda Staffa "Przedśpiew" recytowały Paula Kocot, Patrycja Łachacz i Magdalena Oszywa. Kolejna trójka, czyli Dominika Grabowska, Weronika Zielińska i Paulina Zyra zaprezentowały "Desiderata" Maxa Ehrmanna, natomiast Anna Cichowska zamknęła ‘słowne popisy’ przypominając treść "Mimo to" Matki Teresy z Kalkuty. Całości towarzyszyło trio: skrzypce - pianino, czyli Laura Studniak, Edyta Wieczorek i Wiktor Łachmański, którzy swoją grą tworzyli niesamowity nastrój pod wszystkie te recytacje. Ale na tym ich rola się nie skończyła, Laura zaskoczyła wszystkich arcytrudnym "Requiem dla snu", a Wiktor przedstawił swój własny utwór. Występ zakończyła Ania grając i śpiewając piosenkę "Zombie" The Cranberries, która niejednej osobie uruchomiła wyobraźnie. Był to licealny debiut wielu uczestników, bo są to osoby głównie z pierwszych klas. Jednak sądzę, że gromkie brawa sprawiły, iż uczucie tremy ich opuściło i występ był naprawdę ciekawy i emocjonujący!

(Tekst został napisany podczas próby generalnej. Za wszelkie niedociągnięcia i ewentualne pominięcie osób biorących udział w przedstawieniu 14.10.2009r. - przepraszam :-)

Drogie Grono Pedagogiczne! Wiemy, że czasami bywamy okropni i widząc listę nieobecnych nauczycieli nie ukrywamy swojej radości, albo szczerego smutku nie znając odpowiedzi na nieziemskie pytania, które nam zadajecie… Jeśli przybyło Wam kilka srebrnych włosów z naszej winy - przepraszamy, ale pamiętajcie, że wbrew pozorom mamy złote serca i prosto z nich życzymy Wam szczęścia, cierpliwości, zdrowia i spełnienia marzeń.

Wasi podopieczni.

Tekst napisała: Maja Kozłowska I e

Zobacz zdjęcia z przygotowań do występu

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11