I miejsce w finale wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

15 maja 2009 r. drużyna naszej szkoły wygrała finał wojewódzki i zakwalifikowała się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wojewódzkim, który odbył się w Elblągu, brało udział 17 drużyn reprezentujących powiaty z naszego województwa oraz miasta Olsztyn i Elbląg. Naszą drużynę stanowili uczniowie klas drugich: Grzegorz Giżyński IIa, Kamila Dobrońska IIc i Kordian Żywica IIg. Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu 3 testów z przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji i obsługi motoroweru, nasza drużyna znacznie wyprzedziła pozostałe ekipy. Również dobrze wypadła jazda sprawnościowa samochodem na czas. Kordian tylko o 2 s przegrał ze zwycięzcą tej konkurencji z Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie (powiat działdowski). Podobnie w pierwszej pomocy przedmedycznej nasza drużyna pod kierunkiem Kamili uplasowała się wysoko. Najsłabszym punktem zarówno w eliminacjach powiatowych jak i finale wojewódzkim była jazda sprawnościowa skuterem. Udało jednak się utrzymać prowadzenie po części teoretycznej. Drugie miejsce w całych zawodach zajęło IV LO w Elblągu. Miejsce trzecie zajął Zespół Szkół Rolniczych w Nowym Mieście Lubawskim. Dla zwycięzców czekały cenne nagrody: każdy zawodnik dostał m.in. nawigację GPS a szkoła otrzymała skuter, na którym nasza drużyna będzie mogła ćwiczyć do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 3-5 czerwca w Żarnowcu woj. śląskie.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest co roku przez Polski Związek Motorowy, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Transportu, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Celem turnieju jest:
- popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej
- propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
- propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego
- przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Drużynę do zawodów przygotowywał Jerzy Sarbiewski.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3 | 4 | 5