Zwycięstwo w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

7 maja 2009 r. reprezentanci naszej szkoły: Grzegorz Giżyński IIa, Kamila Dobrońska IIc i Kordian Żywica IIg zajęli I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowanego, co roku przez Polski Związek Motorowy, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Transportu, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego - wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.
Celem turnieju jest:
- popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej
- propagowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
- propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego
- przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Trzy drużyny wyłonione w drodze eliminacji szkolnych ZS Nr 1, ZS Nr 2 i ZS Nr 3 zmagały się w: -
- teście pisemnym
- sprawdzianie z historii motoryzacji
- sprawdzianie z udzielanie pomocy przedmedycznej
- sprawdzianie z umiejętności obsługi codziennej motoroweru
- jazdy sprawnościowej motorowerem.

Każdy zawodnik turnieju, otrzymał dyplom i nagrodę w postaci bonów:
I miejsce 300 zł
II miejsce 200 zł
III miejsce 100 zł,
a nasza drużyna otrzymała już po raz drugi z kolei puchar przechodni Komendanta Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Drużynę do zawodów przygotowywał Jerzy Sarbiewski.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6