W 65 rocznicę Zbrodni Wołyńskiej

Nasza szkola wzięła udział w konkursie pod hasłem "W 65 rocznicę Zbrodni Wołyńskiej" którego organizatorami było Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz współorganizatorami: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Ośrodek Badań Naukowych w Olsztynie zajęła II miejsce.
Głównym założeniem konkursu było stworzenie multimedialnej prezentacji opisującej wspomnienia i powojenne losy świadków tragicznych wydarzeń na Wołyniu z okresu 1943-44. Praca została stworzona pod kierunkiem nauczycieli historii i informatyki Pani Elżbiety Weichhasu-Kończyk, Pani Moniki Chorążewicz oraz przez uczniów: Klaudii Tamowskiej, Marioli Podleś, Aleksandra Stańczuk, Kamila Jamki.
W związku z tym w dniu 14 maja 2009r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego Dyrektor Szkoły Pan Piotr Karczewski przywitał organizatorów konkursu: Prezesa Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia w Olsztynie Pana Jana Rutkowskiego, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia Panią Teresę Więckowską, reprezentanta marszałka wojewódzkiego - Pana Ryszarda Krępułę. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Powiatu Szczytno - Pan Jarosław Matłach.
Pan Jan Rutkowski - prezes Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia w Olsztynie przybliżył zebranym uczniom wydarzenia z czasów, których sam był świadkiem. Była to niewątpliwie ciekawa lekcja historii.
Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy. Dla czwórki zwycięskich uczniów została ufundowana sześciodniowa wycieczka na Ukrainę.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13