Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

16 marca 2009 r. w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Olimpiada jest stałą imprezą Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Organizatorem konkursu międzyszkolnego oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Szczytnie. W konkursie udział wzięły zwycięskie zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych w składzie:

• ZS Nr 1 w Szczytnie - Joanna Jeziorek, Marta Żokowska opiekun Wiesław Załubski,
    • ZS Nr 2 w Szczytnie - Anna Jóźwik, Mateusz Pałaszewski opiekun Krzysztof Kowalczyk,
    • ZS Nr 3 w Szczytnie - Joanna Szydłowska, Kamil Bazydło opiekun Lucyna Majewska,
    • ZS w Rozogach - Brygida Szydlik, Mateusz Kaczmarczyk opiekun Waldemar Zyśk.

Każdy z etapów olimpiady jest sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej. Stanowi formę rywalizacji o miano najlepszego zespołu. Obrona cywilna jest systemem organizacyjnym ukierunkowanym na ochronę ludności cywilnej, przede wszystkim przygotowanym na wypadek wojny. Obrona cywilna może również uczestniczyć w akcjach ratunkowych prowadzonych w czasie pokoju. W tym kontekście pole działania Obrony Cywilnej obejmuje takie sfery jak: szkolenie, informowanie, pomoc w nagłych wypadkach, zwalczanie skutków katastrof oraz współpracę techniczną.
    Celem olimpiady jest:

• - popularyzowanie problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych;
      • - przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych;
      • - kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach;
      • - popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym.

W wyniku przeprowadzonego konkurus I miejsce zdobył zespół naszej szkoły w składzie Joanna Szydłowska i Kamil Bazydło.

Obejrzyj galerię zdjęć

1 | 2 | 3